Weekly Hearings Schedules: 2014

Week of January 13, 2014 - January 17, 2014
(*) Indicates the item is protested
January 13, 2014

UNITEX OIL & GAS, L.L.C.
AMEND FIELD RULES
SHARON RIDGE (1700) FIELD
SCURRY COUNTY
TIME: 9:00 ROOM: 12-126
DOCKET NO.: 8A-0286067
EXAMINER 1: RICHARD ATKINS
EXAMINER 2: MICHAEL CRNICH
ESTANCIA OIL & GAS, LLC
UNITIZATION & SECONDARY RECOVERY
JO-MILL (SPRABERRY) FIELD
DAWSON COUNTY
TIME: 9:00 ROOM: 12-126
DOCKET NO.: 8A-0285736
EXAMINER 1: RICHARD ATKINS
EXAMINER 2: MICHAEL CRNICH
January 14, 2014
APACHE CORPORATION
FIELD CONSOLIDATION
VARIOUS FIELDS
VARIOUS COUNTIES
TIME: 9:00 ROOM: 12-126
DOCKET NO.: 10-0286295
EXAMINER 1: PAUL DUBOIS
EXAMINER 2: MICHAEL CRNICH
CJ ENERGY, LLC
SWR 9 DISPOSAL PERMIT
MITCHELL (ELLENBURGER) FIELD
MITCHELL COUNTY
TIME: 9:00 ROOM: 12-124
* DOCKET NO.: 08-0285033
EXAMINER 1: RICHARD ATKINS
EXAMINER 2: LAURA MILES-VALDEZ
January 15, 2014
ACTIVA RESOURCES, LLC
SWR 46 INJECTION PERMIT
ADAMS (NAVARRO, UPPER) FIELD
MEDINA COUNTY
TIME: 9:00 ROOM: 12-126
* DOCKET NO.: 01-0285348
EXAMINER 1: RICHARD ATKINS
EXAMINER 2: MICHAEL CRNICH
LULING O&G LLC
EXC TO SWR 21
SALT FLAT FIELD CALDWELL COUNTY
TIME: 9:00 ROOM: 12-126
* DOCKET NO.: 01-0279591
EXAMINER 1: MICHAEL CRNICH
EXAMINER 2: RICHARD ATKINS 
January 16, 2014
AURORA USA DEVELOPMENT, LLC
EXC TO FLARE GAS ORDER
EAGLEVILLE (EAGLE FORD-2) FIELD
VARIOUS COUNTIES
TIME: 9:00 ROOM: 12-124
DOCKET NO.: 02-0285159
EXAMINER 1: PAUL DUBOIS
EXAMINER 2: TERRY JOHNSON
ENFORCEMENT HEARINGS
TIME: 10:00 ROOM: 12-126A
EXAMINER 1: LAURA MILES-VALDEZ
EXAMINER 2:
BRIGADIER OPERATING, LLC
AMEND FIELD RULES
KRS (MARBLE FALLS) FIELD
JACK COUNTY
TIME: 9:00 ROOM: 12-126
DOCKET NO.: 09-0286297
EXAMINER 1: RICHARD ATKINS
EXAMINER 2: MARSHALL F. ENQUIST
APACHE CORPORATION
EXC TO SWR 37
BAY CITY (7450) FIELD
MATAGORDA COUNTY
TIME: 9:00 ROOM: 12-126
* DOCKET NO.: 0239704
EXAMINER 1: MARSHALL F. ENQUIST
EXAMINER 2: RICHARD ATKINS
January 17, 2014
SUPREME VACUUM SERVICES, LLC
SWR 9 DISPOSAL PERMIT
EAGLEVILLE (EAGLE FORD-2) FIELD
KARNES COUNTY
TIME: 9:00 ROOM: 12-126
* DOCKET NO.: 02-0285578
EXAMINER 1: RICHARD ATKINS
EXAMINER 2: LAURA MILES-VALDEZ
BLACKBRUSH O & G, LLC
FIELD CONSOLIDATION
A.W.P. (OLMOS) FIELD
MCMULLEN COUNTY
TIME: 9:00 ROOM: 12-126
DOCKET NO.: 01-0286066
EXAMINER 1: RICHARD ATKINS
EXAMINER 2: LAURA MILES-VALDEZ
OXY USA INC.
AMEND FIELD RULES
SAINT WILMA (STRAWN) FIELD
ANDREWS COUNTY
TIME: 9:00 ROOM: 12-124
DOCKET NO.: 08-0286299
EXAMINER 1: PAUL DUBOIS
EXAMINER 2: MICHAEL CRNICH
FAMCOR OIL, INC.
EXC TO SWR 37
EVERGREEN FIELD
SAN JACINTO COUNTY
TIME: 9:00 ROOM: 12-124
* DOCKET NO.: 0283017
EXAMINER 1: MICHAEL CRNICH
EXAMINER 2: PAUL DUBOIS
MAVERICK DISPOSAL, LLC
SWR 9 DISPOSAL PERMIT
SPRABERRY (TREND AREA) FIELD
MARTIN COUNTY
TIME: 9:00 ROOM: 12-124
* DOCKET NO.: 08-0285436
EXAMINER 1: PAUL DUBOIS
EXAMINER 2: MICHAEL CRNICH